GARANTİ VE İADE

Aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

Karinca Design internet sitesinden yapmış olduğunuz alışverişleri isterseniz kargo ile bize geri gönderebilir isterseniz herhangi bir mağazamızdan iade edebilir yada değiştirebilirsiniz.

 - Siparişinizin iadesini kargo ile yapmanız halinde konu ile ilgili musterihizmetleri@karincadesign.com adresine mail atmanız süreci hızlandıracaktır.

 - Kargo iadesini "Seyrantepe Mah. Gönen Sok. No:1/A Seyrantepe / İstanbul" adresine yapabilirsiniz.

Almış olduğunuz ürününü ambalajını açmadan/tahrip etmeden/bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren on beş (15) günlük süre içinde teslim aldığınız şekilde iade edebilirsiniz.

 Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 * Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz.

 * Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak hazırlattırılarak, ürünü teslim almayınız.

 * Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.


Ürün Bedelinin Hesabınıza Yatırılması

Siparişinizle ilgili "İptal Edildi" uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel veya iade etmiş olduğunuz ürünlerin bedeli, sistemde seçmiş olduğunuz ödeme seçeneği uyarınca, iade işlemi gerçekleştirilecektir.

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün bize ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir.

Kredi kartına ürün iade bedeli online olarak gerçekleştirilmektedir. Bankaların çalışma prensipleri uyarınca, iade tutarınızın kartınıza yansıması bankalar arası farklılıklar gösterebilir.


Garanti Kapsamı

Karinca Design' dan almış olduğunuz ürün ile ilgili bir sorun yaşamanız halinde (ürünün bozuk / kullanılamaz olması halinde) 7 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.

Satışını yaptığımız tüm ürünler imalatçı veya ithalatçı firmaların garantisi altındadır ve her markanın kendi garanti koşulları geçerlidir.


İade Kargo Ücreti

Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde tüm kargo ücretleri "Müşteri" tarafından ödenecektir. Anlaşmalı olduğumuz Ups Kargo dışında bir kargo firması ile gönderim gerçekleştirilebilir. Bu durumda doğabilecek tutarlarla ilgili Karınca Design' ın herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır. 

İade tutarı, ürün müşteriye ulaştırılırken ödenen 7.90 TL'lik kargo ücreti düşülerek yapılır. Sadece ürün bedeli olan toplam tutar iade edilir.

Ücretsiz kargo gönderilerinde (100 TL ve üzeri siparişlerde) 7.90 TL'lik kargo ücreti ürün bedelinden düşürülerek geri iade yapılır.

Ürünün kusurlu olduğu tüm durumlarda tüm kargo ücretleri "Karınca Design" tarafından ödenecektir. Müşteri ürünü anlaşmalı kargo firması [UPS KARGO] ile göndermelidir.


Değişim Kargo Ücreti

Karinca Design internet mağazamızdan almış olduğunuz tüm ürünlerin değişim için teslimatını dilerseniz tüm mağazalarımızdan yapabilirsiniz.

Yukarıdaki şartlara uygun hallerde değişim talep edilen ürünlerde kargo ücreti "Müşteri" tarafından ödenecektir. (Müşteri ürünü istediği kargo firması ile gönderebilir.)

Ürünün kusurlu olduğu tüm durumlarda tüm kargo ücretleri "Karınca Design" tarafından ödenecektir. (Müşteri ürünü anlaşmalı kargo firması [UPS KARGO] ile göndermelidir.)


Satın almış olduğunuz ürün ile ilgili bir sorun yaşamanız halinde destek@karincadesign.com adresine mail atabilir ya da bize 0212 292 79 58 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.