Çöpmadam Çanta Kokteyl

Çöpmadam Çanta Kokteyl (9001920)

Özel bir sosyal sorumluluk projesi!

:
Ürün stoklarımızda kalmamıştır.
Tavsiye Et

Bu üründen aldığınızda sizi bekleyen fırsatlar

Özel bir sosyal sorumluluk projesi!

Ürün Boyutu: 13 x 21 cm

Ürün Malzemesi: Ambalaj / Kumaş

Neden Çöp(m)adam?

Geri Dönüşüm:
Çevre Bakanlığı tarafından yaymlanan rakamlara göre, 2005 yılında Türkiye'de toplanan plastik atığın sadece yüzde 27'si geri dönüştürülmüştür. 2005 yılında toplanan plastik atık oranı ise 500 bin ton.  Sadece İstanbul, tek başına günde 10.000 ton çöp üretiyor. İstanbul'un yıllık ürettiği çöp miktarı ise 3.5 milyon ton. Çöplerin genel geri dönüşüm oranı ise sadece yüzde 18.

Kadın İstihdamı:
Kadınlar Türkiye nüfusunun yüzde 49'unu oluştururken, kadınlar arasında okur yazarlık oranı sadece yüzde 25. Türkiye'de kadınların işgücü piyasasına katılımı oldukça düşük. Her 4 kadından sadece birinin çalıştığı Türkiye'de kadınlar arasında işsizlik oranı çok yüksek. Kayıtdışı istihdam en fazla Türkiye'de kadınlar arasında yaygın. Öyle ki bu oran kimi sektörlerde yüzde 75'e varıyor. Bu demektir ki kadınların birçoğu herhangi bir sosyal güvenceye sahip değil.

Gerçekçi Ücret:
Proje çerçevesinde çalışmak için can atan ve Çöp(m)adam'a elinden gelen katkıyı sağlamaya hazır 100 kadına düzenli olarak maaş imkanı sunuyoruz. Atölyelerimizde tüm çöp(m)adamlarımız sağlıklı ve hijyenik ortamda çalışmakta olup, gerçekçi ve adil bir maaş ile ücretlendirilmektedirler. Çöp(m)adamlarımız ürettikleri çanta veya ürün başına ücretlendirilirken, üretilen ürün satılmazsa bile üreten kişiye ücreti nakit olarak ödenmektedir.

Nasıl Üretiyoruz?
Çöp(m)adam ruhu olan bir işletme. Biz sadece ürün satmıyoruz, dünyanın geleceği için pozitif etkiye sahip olan bir değer katıyoruz. Adil ticaret yapıyoruz. Bizim amacımız, mevcut ticari ortamda olduğunun aksine çalışanları ve çevreyi istismar etmeden  yüksek kaliteli ürün üretmek. Üretim atölyelerimizi Ayvalık/Balıkesir ve Diyarbakır'da (KA-MER işbirliği ile) kurduk. Türk kültüründe varolan el emeği yeteneğini, işgücü piyasasında düzenli gelire sahip olmamış kadınlara fırsat yaratmak için kullanıyoruz. Tüm Çöp(m)adam'larımızı önemsiyoruz. Çünkü üretilen ürünlere el emeklerini ve sevgilerini koyanlar onlar. Bir çöp(m)adam çantasının yapımı, kullanılan malzeme ve üretilen boya göre yarım ila 5 gün arasında zaman alıyor. Proje çerçevesinde çalışmak için can atan ve Çöp(m)adam'a elinden gelen katkıyı sağlamaya hazır kadınlara düzenli olarak maaş imkanı sunuyoruz. Atölyelerimizde tüm çöp(m)adamlarımız sağlıklı ve hijyenik ortamda çalışmakta olup, gerçekçi ve adil bir maaş ile ücretlendirilmektedirler. Çöp(m)adamlarımız ürettikleri çanta veya ürün başına ücretlendirilirken, üretilen ürün satılmazsa bile üreten kişiye ücreti nakit olarak ödenmektedir.
Çöp(m)adam tasarlar

Logomuzu taşıyan her ürün çöp(m)adamlarımız tarafından tasarlanmış ve yaratılmıştır. Moda ve çevre alanlarında trendleri her zaman yakından takip eden çöp(m)adam, müşterilerimizin beğenesi, önerileri ve tercihleri ile ürünlerini tasarlamaktadır. Hammadde sponsorlarımızı ile yürüttüğümüz düzenli diyalog ile de yeni malzemelerin temini konusuda çalışmaktayız. Sponsor, satıcı, müşteri ve çöp(m)adam arasında ilerleyen bu beyin fırtınası sonucunda ortaya çıkan fikirler önce örnek olarak üretilmekte, beğenilirse üretimine devam edilmektedir. Çöp(m)adam logosu taşıyan her ürünün asgari düzeyde belirli kalite standartlarına uyması gerekmektedir.

"Ben yaptım . "
Çöp(m)adam logosu taşıyan her ürününn içerisinde, projeyi anlatan ve o ürünün kimin tarafından yapıldığını belirten bir karne bulunmaktadır. Bu karne ürünün tasarımcısı ve yaratıcısının size özel imzaladığı bir sertifikadır.


Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.

Şemsiye Gökkuşağı
89,00 TL KDV Dahil

Benzer Ürünler